WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU – konspekty warsztatów

WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU – konspekty warsztatów

konspekty-4-so

Konspekty warsztatów do przeprowadzenia w ramach pracy nad Wesołymi kumoszkami z Windsoru.

INSPIRACJA – INTERPRETACJA: KONSPEKT WARSZTATU AKTORSKIEGO NA PODSTAWIE „WESOŁYCH KUMOSZEK Z WINDSORU” WILLIAMA SZEKSPIRA Opracowanie: Piotr Biedroń

Propozycja warsztatu aktorskiego, zawarta w tym konspekcie, wykorzystuje fragmenty dramatu zarówno do pracy indywidualnej, skupiającej się na budowaniu postaci, jak i grupowej, w której uczestnicy mają możliwość eksploracji relacji łączącej bohaterów dramatu.

SZEKSPIR PRZE/PISANY: KONSPEKT WARSZTATU LITERACKIEGO NA PODSTAWIE „WESOŁYCH KUMOSZEK Z WINDSORU” WILLIAMA SZEKSPIRA Opracowanie: Daniel Odija

Konspekt stanowi propozycję warsztatu literackiego, do przeprowadzenia zarówno z młodzieżą, jak i z osobami dorosłymi. Celem zajęć jest podnoszenie kompetencji literackich uczestników, zachęcenie ich do podejmowania własnych prób pisarskich i pogłębionego czytania Szekspira.

„ŚMIECH TO ZDROWIE, SZEKSPIR CI TO POWIE”. Opracowanie: Agnieszka Grewling-Stolc

Konspekt, kierowany zarówno do nauczycieli, edukatorów, jak i rodziców, zawiera wiele materiałów, pomocnych w pracy nad tymi trudnymi tematami oraz propozycję moderowania zajęć z ich wykorzystaniem.

Kto z psami w nocy polować zamierza,
Nie wie, jakiego upoluje zwierza